Poradnik / Procedury

Mimo, że w czasach pionierskich protetyki podstawowym zaopatrzeniem były tylko szczudła, nie było papierologii, limitów i wszystkich utrudnień jakie czyhają na osobę po amputacji. Procedury zaopatrzenia są skomplikowane, ale zapewniam, że da się je przeforsować. Aby otrzymać protezę, należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do ortopedy, chirurga lub lekarza rehabilitacji. Każdy z wymienionych specjalistów ma prawo do wystawienia zlecenia na zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne. Następny krok to przyjemna wycieczka do Narodowego Funduszu Zdrowia celem potwierdzenia wniosku. Potem to już tylko wybranie firmy wykonującej Indywidualne Zaopatrzenie Ortopedyczne np. takiej jak Orto-Prot, krótko mówiąc jeśli czytasz ten tekst, to oznacza, że wytwórcę swej protezy prawie już masz:).Jeśli limit Narodowego Funduszu Zdrowia będzie niewystarczający dla ponad standartowego systemu zaopatrzenia w protezę, bardzo pomocne w takiej sytuacji są Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR) oraz Miejskie Ośrodki Pomocy Rodzinie (MOPS), które to na podstawie potwierdzonego przez NFZ wniosku na zaopatrzenie ortopedyczne, mogą przyznać dofinansowanie w wysokości do 150% limitu NFZ. Podam przykład: przy zaopatrzeniu w protezę uda: Limit NFZ= 2800,00 pln 150% daje nam kwotę 7000,00 pln. Oczywiście aby skorzystać z takiej pomocy trzeba spełniać pewne wytyczne a tego dowiesz się klikając w ten link.

Biuro

 

Kliknięcie na każde słowo napotkane na naszej stronie i wytłuszczone innym kolorem coś ciekawego pokaże. Oczywiście zachęcam do telefonicznego kontaktu, nic tak nie wpłynie na pogłębienie wiedzy i zdobycie odpowiedzi na nurtujące pytania, jak swobodna forma rozmowy przy filiżance kawy w naszej firmie.

 

Przymierzalnia

 

Klikając na obrazek poniżej, otworzymy stronę biura Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych z wyszukiwarką adresów zespołów orzekania o niepełnosprawności oraz innych organizacji rządowych i pozarządowych.

 

Biuro


Realizujemy zlecenia Narodowego Funduszu Zdrowia na zaopatrzenie: protetyka kończyn, proteza uda, proteza podudzia, proteza nogi, proteza ręki, protezy kończyn, protezy nóg, protezy modularne, ortezy AFO, DAFO, KAFO, gorsety ortopedyczne, buty ortopedyczne ORTOPED.

  • POLECAMY

Kot w butachPolecamy 2BEZPŁATNE BADANIE PODOSKOPOWE, BUTY ORTOPEDYCZNE

Polecamy 2kot w butach