Oferta / Gorsety ortopedyczne

Ortopedyczne gorsety korekcyjne do leczenia skolioz.

Największe znaczenie zastosowania tego typu gorsetów jest u osób młodych, w leczeniu bocznych skrzywień kręgosłupa w okresie wzrostu, kiedy gorset nie tylko zapobiega zniekształceniu kręgosłupa, ale jednocześnie koryguje już powstałą deformację. Działanie korekcyjne polega na przyłożeniu siły nacisku na łuku skrzywienia oraz podparciu w dwóch punktach po stronie przeciwnej. Deformacja kręgosłupa przebiega nie tylko w płaszczyźnie czołowej, ale też w strzałkowej. Dobór odpowiedniego typu gorsetu zależy od charakteru skrzywienia. Natomiast w każdym przypadku dobierany jest indywidualnie i wymaga systematycznych modyfikacji. Gorsety w naszej pracowni wykonujemy zgodnie z zaleceniami oraz pod ścisłą kontrolą specjalistów prowadzących.

Wskazania:

Skrzywienia boczne kręgosłupa (tzw. skoliozy), starcza osteoporoza powstała w wyniku odwapnienia kręgów jak również jako gorsety podpórcze stosowane w dystrofii mięśniowej.

Elementy lecznicze:

Działanie gorsetu korekcyjnego polega na stosowaniu trójpunktowych układów sił korekcyjnych. Zasadniczą częścią gorsetu są peloty korekcyjne usytuowane przez lekarza specjalistę, tworzące strefy nacisku.

Gorset ortopedycznyGorset ortopedyczny


Gorsety stabilizujące typu doniczkowego

Gorset pełni funkcję podpórczą garbu kifotycznego we wczesnodziecięcych skoliozach idiopatycznych, u pacjentów z nowotworami przebiegającymi z uciskiem rdzenia kręgowego, a przez to stabilizację i odciążenie odcinka kręgosłupa piersiowo-lędźwiowego. Dzięki temu zabezpiecza i podtrzymuje zniekształcony kręgosłup i klatkę piersiową, opierając na talerzach biodrowych.

Wskazania:

Leczenie garbu kyfotycznego pourazowego, zaniedbana gruźlica kręgosłupa, nowotwory, skolioza, zmiany zniekształcające kręgosłup z objawami korzeniowymi, po zabiegach operacyjnych w celu utrwalenia ustawienia kręgosłupa.


Elementy lecznicze:
Gorset opiera się koszem biodrowym o krętarze większe i talerze biodrowe, podpaszkami podpiera obręcze barkowe. Wykonany jest z tworzyw sztucznych, obejmujących jamę brzuszną i większą część klatki piersiowej.

Realizujemy zlecenia Narodowego Funduszu Zdrowia na zaopatrzenie: protetyka kończyn, proteza uda, proteza podudzia, proteza nogi, proteza ręki, protezy kończyn, protezy nóg, protezy modularne, ortezy AFO, DAFO, KAFO, gorsety ortopedyczne, buty ortopedyczne ORTOPED.

  • POLECAMY

Kot w butachPolecamy 2BEZPŁATNE BADANIE PODOSKOPOWE, BUTY ORTOPEDYCZNE

Polecamy 2kot w butach